badań na choroby weneryczne

Badania na choroby weneryczne Poznań – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Z poniższego artykułu dowiesz się, gdzie zrobić badania na choroby weneryczne Poznaniu. Należy pamiętać, że jest to bardzo ważna diagnostyka w momencie, gdy pojawiają się objawy, które niepokoją. Również w sytuacji, gdy nie mamy pewności czy przypadkiem jakaś z chorób wenerycznych Nas nie dotyczy.

 

Badania weneryczne Poznań – czym może zagrozić choroba weneryczna?

Choroby przenoszone drogą płciową, zwane również chorobami wenerycznymi to infekcje przenoszone przez bezpośredni kontakt seksualny. Są one na ogół spowodowane przez bakterie, wirusy i pierwotniaki, które przechodzą z jednej osoby na drugą, przepuszczając zakażone płyny biologiczne przez błony śluzowe. Te patologie mogą wpływać na narządy płciowe lub inne narządy i układy. Dlatego w razie wątpliwości warto wykonać pakiet badań na choroby weneryczne.

Aktywność seksualna odgrywa fundamentalną rolę w rozprzestrzenianiu się tych infekcji, ale możliwe jest zarażenie się nawet bez kontaktu seksualnego. Dzieje się na przykład w przypadku przeniesienia z matki na dziecko w czasie ciąży lub porodu (transmisja wertykalna), poprzez transfuzje zakażonej krwi lub przez użycie nieodpowiednio wysterylizowanych igieł lub narzędzi chirurgicznych (tatuaże).

Pakiet wenerologiczny

Pakiet badań wenerycznych – jak zapobiegać chorobom wenerycznym?

Profilaktyka, a więc badania na choroby weneryczne Poznań, jest niezbędna, aby uniknąć wystąpienia infekcji przenoszonych drogą płciową. Istnieje kilka sposobów na uniknięcie lub zmniejszenie ryzyka rozwoju tych chorób:

  • Powstrzymanie się od „ryzykownej” aktywności seksualnej (unikaj okazjonalnych stosunków seksualnych, używaj poprawnie prezerwatyw).
  • Szczepienia, aby zapobiec zakażeniu wirusem brodawczaka ludzkiego (Hpv), wirusowym zapaleniem wątroby typu A i wirusowym zapaleniem wątroby typu B, można się zaszczepić.
  • Unikaj używania narkotyków lub nadużywania alkoholu, których efekt może sprzyjać przyjmowaniu ryzykownych lub niebezpiecznych zachowań seksualnych.
  • Unikaj dzielenia się wszystkimi przedmiotami – w tym maszynkami do golenia, nożyczkami, igłami, szczoteczką do zębów – które mogą przebić skórę lub błony śluzowe.
  • Jeśli zdecydowałeś się na wykonanie tatuażu, upewnij się, że procedury dezynfekcji i sterylizacji narzędzi są prawidłowo wdrożone.
  Umywalka nablatowa prostokątna – kompletny poradnik przedzakupowy

 

Pakiet badań wenerycznych to rozwiązanie umożliwiające przedwczesne wykrycie zakażenia, które w przeważającej części można wyleczyć.