Profilaktyka nietrzymania moczu

Najprostszą profilaktyką nietrzymania moczu jest robienie częstych badań w momencie, gdy pacjent podejrzewa, że mogą wystąpić u niego jakieś problemy z nietrzymaniem moczu. Powinien także od razu udawać się do lekarza, kiedy zauważa u siebie pierwsze problemy z nietrzymaniem moczu. Tymczasem lekarze wśród nietrzymania moczu przyczyn wymieniają różne choroby neurologiczne i urologiczne.

Choroby urologiczne w dość oczywisty sposób mogą sprawiać, że u pacjentów wystąpi problem z nietrzymaniem moczu. Dlatego tylko odpowiednie leczenie będzie w stanie im pomóc w przezwyciężeniu występującego u nich problemu nietrzymania moczu. Tego rodzaju problem pojawia się także w przypadku przebiegu chorób neurologicznych. Wówczas trzeba pamiętać, że tylko szybka interwencja może poprawić stan zdrowia chorego.

Wiele kobiet musi radzić sobie natomiast z nietrzymaniem moczu w ciąży. Trzeba podkreślić, że nietrzymanie moczu w ciąży nie zawsze musi być objawem jakiejś choroby, czasami po prostu towarzyszy ono kobiecie w czasie ciąży i jest w stanie ustąpić po urodzeniu dziecka. Jednak nie zawsze tak się dzieje i wiele kobiet musi zmagać się także z nietrzymaniem moczu po porodzie. Tego rodzaju nietrzymanie moczu czasami pojawia się u kobiet już przez całe życie po każdym większym wysiłku fizycznym i przebytym wstrząsie psychicznym. Na szczęście w obecnych czasach można wykonywać u kobiet różne zabiegi urologiczne, które na pewno będą w stanie zmniejszyć u niej częstotliwość występowania problemu nietrzymania moczu.

  Europa w śniegu