Za co kochamy tenisówki?

Początki historii damskich tenisówek sięgają wieku XIX, kiedy to powstał prototyp gumowej podeszwy. W latach 60. kolejnego stulecia amerykańscy żołnierze wykorzystywali białe trampki podczas codziennych treningów, a obuwie tego typu stosowane było także przez zawodników koszykówki. Wraz z upływem czasu wygodne buty stawały się coraz bardziej popularne, a wreszcie pojawiły się także w damskich garderobach. Dziś trudno wyobrazić sobie wiosenne i letnie stylizacje bez kolorowych tenisówek.

Klasyczne trampki to sznurowane buty z okrągłymi noskami, których cholewka wykonana jest z materiałów tekstylnych. Producenci obuwia oferują jednak różne modele, wśród których można znaleźć zarówno buty nawiązujące do obuwia treningowego, jak i bardzo kobiece tenisówki na platformie lub w kwiatowe wzory i przyciągające uwagę desenie. Różnorodność kolorystyczna to niewątpliwie jedna z największych zalet tenisówek – dzięki temu można wybrać wersję pasującą do wielu strojów.

Oczywiście mówiąc o zaletach, jakie mają trampki damskie, nie można zapominać o ich wygodzie. Gumowa giętka i płaska podeszwa zapewnia komfort noszenia, stąd też tenisówki chętnie wybierane są na co dzień podczas zakupów, spacerów, niezobowiązujących spotkań z przyjaciółmi czy weekendowych wypadów za miasto. Wygoda idzie w tym przypadku z estetyką – trampki damskie wyglądają świetnie i pasują doskonale zarówno do spódnic, jaki i spodni czy szortów. Jeśli nie masz jeszcze swojej pary tenisówek, zajrzyj na. Duży wybór butów sprawia, że z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.

  Jak Polska wygląda na tle innych krajów turystycznych